reader-of-th-week

Every Friday, teachers choose a class Reader of the Week.  This is somebody who has set a fantastic example with their reading. 

The Reader of the Week might have done lots of reading at home or made good progress with their reading or read aloud with confidence.  Or the Reader of the Week might simply have been enthusiastic about books and the joys of reading.  Congratulations to all of our readers of the week:

Friday 15th June

1CB – Harry D.S.

1SH – Liam Y.

2NM – Aaron H.

2PK – Isabell. C

3SdS – Abigail K.

3IH – Kaden S.

4PK – Mimi G.

Friday 8th June

1CB – May T.

1SH – Ellen R.

2NM – George C.

4CW – Callum W.

4PK – Ava B.

Friday 25th May

1CB – Lina G.

1SH – Joseph L.

3IH – Grace C.

3SdS – Jessica T.

4PK – Ben G.

5AP – Thomas

Friday 18th May

RCC – Isla F.

RZW – Cai S.

1SH – Grace B.

1CB – Maddison O.

3IH – Tia W.

3SdS – Joseph W.

4PK – Jack P.

4CW – Daisy-Mai P.

Friday 11th May

RCC – Bobby D.

RZW -James F.

1SH – Esme C.

1CB – Renee K.

2PK – Leia

3SdS – Jacob M.

4PK – Joe F.

4CW – Cailen

5AP – Ava F.

Friday 4th May

1SH – Ava W.

1CB – Logan W.

2PK – Hayden

3IH – Wasim S.

3SdS – Molly B.

4PK – Hayley

6JH – Ryan J.

Friday 27th April

RZW – William H.

1SH – Luke D.

1CB – Esther W. M.

3IH – Melissa L.

3SdS – Nathan L.

4PK – Kacie P.

4CW – Ava B.

6SM – Jacob M.

6JH – Grace R.

Friday 20th April

RZW – Aylamae J.

1SH – Olivia Q.

1CB – Bobby N.

2PK – Ava G.

3IH – Kaitlin B.

3SdS – Charlotte D.

4PK – Lucas C.

4CW – Lola F.

6SM -Alicia C.

Friday 23rd March

1SH – Layla H.

1CB – Emily R.

2NM – Ethan C.

3IH – Reuben M.

3SdS – Lily L.

4PK – Leo

4CW – Martha

5AP – Lydia B.

Friday 16th March

1CB – Anthony L.

1SH – Josh G.

2NM – Sanna G.

3SdS – Molly B.

3IH – Freya

4PK – Aimee R.

4CW – Jon B.

Friday 2nd March

RZW – Anais

1CB – Eva M.

1SH – Adam O.

2PK – Isabell C.

2NM – Eve G.

3IH – Megan C.

3SdS – Joseph W.

4PK – Freya D.

4CW – Maisey

6JH – Liam F.

Friday 23rd February

Nursery (am) – Sophia D.

Nursery (pm) – Joseph H.

RZW – Mia B.

1CB – Molly J.

1SH – Marsea T.

2MN – Sadie M.

2PK – Ava G.

3IH – Leo

3SdS – Jessica T.

4CW – Y4 children were at Robinwood this week.

4PK – Y4 children were at Robinwood this week.

Friday 2nd February

RZW- Aimee S.

1CB – Samuel C.

1SH – Tommy T.

2NM – Poppy F.

2PK – Chloe

3IH – Amelie F.

3SdS – Molly B.

4CW – Lily M.

4PK – Daisy B.

6JH – Ava T.P.

6SM – Holly W.

Friday 26th January

1CB – Charlie B.

1SH – Matthew W.

2NM – Eve

2PK – Summer

3IH – Chloe

3SdS – Molly B. & Joseph B.

4CW – Dale W.

4PK – Jessica S.

Friday 19th January

RZW – Jessica K.

RCC – Barney B.

1CB – Archie C.

1SH – Joshua H.

2NM – Casey G..

2PK – Joe

3IH – Melissa L.

3SdS – Joseph B.

4CW – Luca F.

4PK – Jack F.

Friday 12th January

1CB – Anna N.

1SH – Olivia Q.

2NM – Jacob C.H.

2PK – Samuel

3IH – Chloe

3SdS – Lily L.

4CW – Alfie W.

4PK – Eleanor C.

5TJ – Chloe Y.

5AP – Elliot W.

6JH – Harry M.

6SM – Jessica W.

Friday 15th December

RZW – Holly P.

RCC – Barney B.

1CB – Iola S.

1SH – James D.

2NM – Edward M.

3IH – Ayden & Maisy

3SdS – Jacob M.

4CW – Luca E.

4PK – Emily C.

6JH – Nathan N.

Friday 8th December

Nursery (am) – Ava G.     Nursery (pm) – Charlie R.

RZW – Jacob G.

RCC – Emily G.

1CB – Alex M.

1SH – Harry F.

3SdS – Abigail K.

3IH – Sienna L.

4CW – Martha

4PK – Ryan I.

Friday 1st December

Nursery (am) – James T.     Nursery (pm) – Lucia M.

1CB – Bobby D.

1SH – Ashton

2NM – Bobby O.

3SdS – Jack D.S.

4PK – Ben G.

4CW – Dale

5TJ – Georgia C.

6SM – Holly W.

Friday 24th November

Nursery (am) – Jack W.     Nursery (pm) – Leila M.

1SH – Joseph L.

1CB – Abbie Z.

2NM – Sadie M.

3IH – Sienna B.

3SdS – Annabella H.

4CW – Ava B.

4PK – Chloe D.

6JH – Lucy H.

6SM – Alicia C.

Friday 17th November

1SH – Lainey K.

1CB – Ruben M.

2PK – Charlie Hl.

2NM – Amelia H.

3IH – Jakub G.

4CW – Jessica Mc.

4PK – Matilda T.

5AP – Josh F.

6SM – Lily D.

Friday 10th November

Nursery (am) – James B.      Nursery (pm) – Charlie R.

1SH – Pippa J.

1CB – Brayden B.

2PK – Isobel G.

3IH – Leo K.

3SdS – Lily L.

4CW – George H.

4PK – Jamie M.

Friday 3rd November

Nursery (am) – Thomas H.     Nursery (pm) –  Olivia C.

1SH – Hayden J.

1CB – Daniel M.

2PK – Patrick

2NM – Edward M.

3IH – Freya L.

3SdS – Anabelle S.H.

4CW – Daisy-Mai

4PK – Jasmine M.

6JH – Shannon C.

Friday 13th October

Nursery (am) – Isabella S.      Nursery (pm) –  Gabriel S.

1SH – Esme C.

1CB – Brody B.

2PK – Isobel G.

2NM – Ethan C.

3IH – Grace C.

3SdS – Jacob M.

4PK – Luca K.

4CW – Imogen C.

6JH – Alfie C.

6SM – Fearne S.

Friday 6th October

Nursery (am) – Georgia G.     Nursery (pm) – Ella J.

1SH – Isaac M.

1CB – Megan M.

2NM – Sanna G.

3IH – Ayden

3SdS – Joseph W.

4PK – Isabelle M.

4CW – Shaun

5AP – Ryan P.P.

5TJ – Grace G.

6JH – Jake W.

6SM – Alicia C.

Friday 29th September

Nursery (am) – Ruby M.      Nursery (pm) – Hazell J

1SH – Joel W.

1CB – Joel D.

2PK – Charlie Hi.

2NM – Megan S.

3IH – Kaden

3SdS – Dan H.

4CW – Rubi

4PK – Finn R.

5TJ – Ruby O.

6JH – Lottie

6SM – Reece G.

Friday 22nd September

Nursery (am) – Mason S.       Nursery (pm) – Hazell J.

1SH – Scarlett B.

1CB – Bobby D.

2PK – Amy B.

2NM – Hannah F.

3IH – Harry J. (And a special class commendation for excellent use of library time.  Well done, 3IH !)

3SdS – Eva R.

4CW – Sasha T.P.

4PK – Ava B.

5TJ – Chloe Y.

6JH – Grace R.

6SM – Alicia C.

Friday 15th September

1SH – Harry W.

1CB – Liam B.

2PK – Isabell C.

2NM – Casey G.

3IH – Maisy H.

3SdS – Charlotte D.

4CW – Jon B.

4PK – Mimi

5TJ – Harry M.

6JH – Aliyyah

6SM – Fearne

Friday 8th September

1SH – Joseph S.

1CB – Ellouise T.

2NM – Niamh R.

3SdS – Molly B.

4CW – Lillly D.

4PK – Erica

5TJ – Libbie D.

6JH – Joseph M.